Az Internet-teremben elhelyezett, erre a célra fenntartott számítógépek
a könyvtár nyitvatartási ideje alatt, a zárás előtti 30 percig használhatók. A számítógépeket, az internetet csak az használhatja, aki elfogadja az Internethasználati szabályzat feltételeit.
A számítógépek igénybevételét a használó jelezheti:
- telefonon keresztül,
- e-mail-ben,
- a szolgáltató helyen a könyvtárosoknál.
Igény szerint, a könyvtárosok segítséget nyújtanak a használóknak az internet, az adatbázisok és a számítógépes információforrások használatához.
A különgyűjteményeink dokumentumai 2 hétre kölcsönözhetőek – lásd – KÖNYVTÁRHASZNÁLATI SZABÁLYZAT
Különgyűjteményeink:
Cigány irodalom (szép- és szakirodalom)
- Különgyűjteményünkben főleg a magyarországi és az európai cigányság történetével, társadalmával, kultúrájával foglalkozó irodalmat gyűjtöttük össze, amely Borsod-Abaúj-Zemplén megyében egyedülálló s melyet folyamatosan bővítünk. A gyűjteményben megtalálhatóak az oktatással és a cigány nyelv tanulásával kapcsolatos dokumentumok is. A gyűjteményrész használói elsősorban az esélyegyenlőséggel foglalkozó szakemberek, valamint a romológiát tanuló illetve tanító olvasók.
- A szakirodalmi anyagon kívül gyűjtjük a cigányságról szóló, vagy cigány írók alkotta szépirodalmi alkotásokat is.
Európai Uniós Gyűjtemény
Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma által indított Közkönyvtári Program keretében és segítségével teremtettük meg az Európai Unióval kapcsolatos kiadvány-gyűjteményünk alapjait, amely kézikönyvekkel, időszaki kiadványokkal, különböző uniós kiadványokkal, videó-, DVD anyaggal folyamatosan bővül, hogy segítse olvasóink tájékozódását. Gyűjtőköre kiterjed az Európai Unióról szóló általános művektől kezdődően a társadalom és természettudományokon keresztül a földrajz és történelemtudományokig terjedő szakirodalomból való válogatásig. A gyűjtemény a társadalom minden rétege számára fontos információforrás.
